Založ si blog

Otvorený odkaz ministrovi zdravotníctva Slovenskej republiky (vox populi): Hniezdo záchrany

Nazdar, minister!

Úvodom: minule som bol k Čaji milý, predsa len je to prezidentka, a tak, ale dnes voči Tebe milý nebudem. Iste chápeš a neurazíš sa.

V Hniezde záchrany v špitáli na bratislavských Kramároch bolo po niekoľkých dňoch nájdené mŕtve dieťa. Malý človek, drobná ľudská bytosť.
Skyslo tam do zelena ako nejaká štangľa salámy, ponechaná v lete za sklom Tvojej vládnej limuzíny, keď ju odtiaľ Tvoj šofér zabudne pre Teba vybrať.

Hovorí sa, že človek by sa mal každý deň snažiť urobiť aspoň jeden dobrý skutok, jeden návrh by som teda mal:
buď prosím tej lásky, zájdi čím skôr na Kramáre a začni to tam fliaskať od riaditeľa až po tých službokonajúcich, ktorí mali Hniezdo záchrany posledných pár dní na starosti.
Potom sa pred čerstvo prefliaskaný ansámbel prosím postav Ty sám,
vo všetkej úcte a pokore k občanom tohto štátu,
a nechaj sa fliaskať pre zmenu ansámblom dovtedy, kým sa Ti nerozjasní.

Potom nechaj na Hniezdo záchrany namontovať signalizačný zvonec so šnúrou, podobný, aké zvykli byť pri bránach stredovekých kláštorov, a takú tú sklopnú vlajočku, aké zvyknú mať americkí farmári na poštových schránkach. Keď teda už ani kamery nestačia.
Do ruky daj následne ansámblu čerstvo vytlačené hárky, na ktorých si budú odškrtávať fyzickú kontrolu Hniezda každú hodinu.
Nakoniec vykopni minimálne riaditeľa špitálu, pokiaľ do tej chvíle nenájde v sebe aspoň elementárny kúsok ľudskej slušnosti on sám.

Čo sa mňa týka, pokúsim sa medzitým upokojiť, položím sa do lotosového sedu.
Obávam sa však, že pri pohľade na to, čo ste tu vy všetci za posledných 30 rokov s verejným zdravotníctvom povyvádzali,
tak mi na kľud nepostačí ani celý vlak indočínskych vagónov plných lotosových kvetov.
Ba čo jeden. Sto vlakov. Tisíc.

Za Mečiara vtedajší minister dokočíroval zdravotníctvo úspešne do svojich súkromných kúpeľov,
za Fica si minister takmer úspešne sprivatizoval systém verejného zdravotníctva v Košiciach,
a dnes večer v TA3 o nedostatkoch systému mudroval veľký zástanca zdravotníctva súkromného z „konzervatívnej“ (bože!) SNS, expert to na štátne zdravotníctvo, snáď tentoraz už menej úspešne (dúfam).

Nebudem sa Ťa pýtať, čo tu nakoniec zostane po Tebe, minister.
Namiesto toho teraz úctivo poprosím:

Boli by ste takí dobrí a mohli by ste po tých 30tich rokoch už KONEČNE všetci tam hore prestať PROGRAMOVO przniť verejné zdravotníctvo ešte skôr,
než nás všetkých po najbližších voľbách, či prevrate, či k čomu to tu celé smeruje, začne przniť hnedočervená alternatíva???

…PROSÍM.

Naučme slovenské medvede guerillovému boju (pejoratívnym perom)

19.05.2022

Akiste mnohí z čitateľov tohto môjho skromného a neambiciózneho dielka poznajú ten ťaživý, dusivý a nepríjemný pocit veľmi, veľmi dobre:zobudíte sa do krásneho dňa, dáte si niečo dobré na raňajky, povedzme chutne dopekaný kroasantík s fejkovou kávičkou a chemickým mliečkom, následne venujete zopár častokrát nie práve nevyhnutných minút viac či menej chemickej [...]

Mýtus o láskavosti ega svetových veľmocí

13.05.2022

„…a normálni občania Jeruzalema sa teraz zasa majú čoho báť,“ povedal som si (opäť raz) pred niekoľkými dňami po tom, čo násilie na Chrámovej hore zasa prekročilo mieru zdravého rozumu a vnorilo sa do vôd nacionálneho extrémizmu a náboženského fanatizmu. Pred vznikom štátu Izrael, jedným z najvýznamnejších momentov modernej histórie a jedným zo [...]

Výzva k diskusii: pôsobenie banderovcov na východnom Slovensku po roku 1945

04.05.2022

Vo včerajšej periodickej diskusnej relácii RTVS Večera s Havranom s podtitulom „Banderovci“ zazneli slová historikov podobné svojou informačnou náplňou tým, ktoré som mal možnosť vypočuť si už pred viacerými rokmi z úst historikov českých v jednom z diskusných programov verejnoprávnej českej televízie. Vopred som mal teda vytvorenú istú predstavu o tom, čo v [...]

Omša / Náboženstvo / Cirkev / Kázeň /

Dosť bolo bohorovnosti. Petícia žiada vyššie tresty pre kňazov, ktorí zneužívajú deti

05.07.2022 22:00

Dôvodom spustenia petícia sa stalo podmienečné odsúdenie kňaza Františka Ondreka, ktorý sexuálne zneužíval trinásťročné dievča. Pod petíciu sa podpísalo už vyše sedemtisíc ľudí.

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

Súd v Ľvove zakázal činnosť Komunistickej strany Ukrajiny

05.07.2022 21:38

Súd tak vyhovel žiadosti ukrajinského ministerstva spravodlivosti, podľa ktorého predstavitelia strany podporovali proruských povstalcov na Donbase a podieľali sa na akciách, ktoré viedli k ruskej anexii polostrova Krym.

Mali / Afrika / Nepokoje / Vojak / Armáda /

Pri výbuchu míny na severe Mali zahynuli dvaja príslušníci misie OSN

05.07.2022 21:19

Obaja mŕtvi sú Egypťania. Ďalší piati vojaci utrpeli vážne zranenia.

Boris Johnson

Dvaja britskí ministri podali demisiu, nesúhlasia s vládou premiéra Johnsona

05.07.2022 20:37

Pozíciu britského premiéra Borisa Johnsona v poslednom období oslabila séria škandálov.

maguso1975

„Ak krajinu zachváti čo len jedna kolektívna vášeň, celá krajina sa svorne nachádza v zločine. Ak ju rozdeľujú dve, päť alebo desať kolektívnych vášní, v krajine je viacero zločineckých bánd.“ - Simone Weilová (1909 - 1943)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 56278x
Priemerná čítanosť článkov: 2447x

Autor blogu