Založ si blog

Sulíkovi najväčší odborníci na Slovensku bohužiaľ nemajú dosť napomádované hlavy

Spojenie dvoch zdanlivo vonkoncom nesúvisiacich udalostí môže sa neraz javiť byť bizarným… zväčša však len na prvý pohľad.

UDALOSŤ PRVÁ:
včerajšia tlačová beseda strany Sloboda a Solidarita, týkajúca sa návrhu ústavného zákona o ochrane druhého dôchodkového piliera pôvodom z ideovej dielne SaS.

Richard Sulík:
„…Toto znenie vzniklo po konzultáciách s najväčšími odborníkmi na Slovensku, ale o tomto povie viac už o chvíľu Peter Cmorej.“

Poslanec za SaS Peter Cmorej (po niekoľkých minútach predstavovania a obhajoby návrhu):
„…Súčasné znenie novely
(zákona, z dielne MPSVaR) totiž núti zakúpiť si doživotný dôchodok za všetky peniaze a to aj človeka, ktorý trpí smrteľnou chorobou a zostáva mu pár mesiacov života. Dokonca aj keby ste si za tie peniaze mohli zaplatiť život zachraňujúcu operáciu, tak nie, zákon vás prinúti kúpiť si doživotný dôchodok, ktorý nevyčerpáte. To je absurdné a neudržateľné, je to pre mňa neľudské.“

UDALOSŤ DRUHÁ:
včera vo veku 73 rokov zomrela jedna z najvýznamnejších popkultúrnych ikon druhej polovice 20. storočia, americká herečka a speváčka britsko – austrálskeho pôvodu Olivia Newton – John.
Hádam trocha menej známy je fakt, že okrem svojej hudobnej a filmovej kariéry obrovskú časť svojho života venovala aktivistickej činnosti v oblasti boja s rakovinou prsníka, s chorobou, ktorá sa i jej samotnej napokon stala osudnou.
Ochorenie bolo Olivii prvýkrát diagnostikované v roku 1992, následne zažila dve ďalšie recidívy, prvú v roku 2013, tá druhá z roku 2017 už bohužiaľ skončila jej úmrtím.
Olivia Newton – John s chorobou bojovala 30 (!!!) dlhých, predlhých rokov, od svojich 43 rokov života.

„…Dokonca aj keby ste si za tie peniaze mohli zaplatiť život zachraňujúcu operáciu, tak nie, zákon vás prinúti kúpiť si doživotný dôchodok, ktorý nevyčerpáte.
To je absurdné a neudržateľné, je to pre mňa neľudské.“

…dokonca aj keby ste si za tie peniaze mohli zaplatiť život zachraňujúcu operáciu…

…Operáciu, ktorá by vám zachránila život. Ktorej cieľom je vlastne to, aby ste sa mohli dožiť dôchodku.

Áno. Absurdné a neľudské. Ľudsky neudržateľné, ľudsky nepochopiteľné.

A potom že vraj, čo mám stále proti SaS.

Stručne k dianiu okolo uzáverov vyvodených z udalosti zo Zámockej

20.10.2022

Vždy budem podporovať riešenia, ktoré nebudú vytvárať exkluzívne skupiny,ale naopak,ktoré dokážu požiadavky menšín rozumne prijať a aplikovať ich v prospech spoločnosti AKO CELKU:to je dôvod, pre ktorý som vždy podporoval vznik inštitútu registrovaného partnerstva,prístupného VŠETKÝM bez rozdielu. Nikdy nepodporím vznik inštitútu manželstva osôb rovnakého [...]

Na Zochovej široké lakte

08.10.2022

Písal som o tom v diskusiách vždy a vždy o tom budem: vidíme to všetci, poznáme to všetci, každý z nás má s tým skúsenosť.Tragédia na Zochovej nebola totiž ničím iným, než ďalším zhmotnením faktu, názornou ukážkou, manifestáciou symptómu Kultúry širokých lakťov —pretože to je to, v čom žijeme, čím sa denne brodíme. Komunisti ich ako – tak [...]

Matovičom do liberalizmu

01.10.2022

Rok 2016 bol prvým a zároveň posledným volebným rokom,v ktorom mi idea hnutia (zľahka!) búrajúceho jednu z posledných tuzemských nezmyselných zaschnutých konzervatívnych dogiem —ústavného zákona o parlamente zloženom výlučne zo zástupcov politických strán —premietnutá do podoby hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti dokázala ponúknuť ako – tak [...]

Veronika Remišová, Ján Hargaš

Vláda bez dôvodu odvolala dlhoročného IT experta. Remišová: Štandardné rozhodnutie

08.02.2023 15:14

O odchode Hargaša sa začalo špekulovať na začiatku februára, spomínalo sa jeho možné spájanie so stranou PS.

Vladimir Putin

Za smrť 298 ľudí z letu MH17 môže aj Putin, naznačujú vyšetrovatelia

08.02.2023 14:58

Tím vyšetrovateľov pre nedostatok dôkazov pozastavuje vyšetrovanie zostrelenia lietadla.

mikulec

Mikulcovi prekážajú nižšie tresty za ekonomickú kriminalitu

08.02.2023 14:44

Minister víta návrh zmeny legislatívy k trestom za jazdu pod vplyvom alkoholu.

Karl Nehammer

Rakúsko hrozí, že zablokuje deklaráciu summitu EÚ

08.02.2023 14:22

Rakúsky kancelár je pripravený zablokovať spoločné vyhlásenie lídrov EÚ ak sa nedosiahne konkrétna dohoda o riešení nelegálnej migrácie.

maguso1975

„Ak krajinu zachváti čo len jedna kolektívna vášeň, celá krajina sa svorne nachádza v zločine. Ak ju rozdeľujú dve, päť alebo desať kolektívnych vášní, v krajine je viacero zločineckých bánd.“ - Simone Weilová (1909 - 1943)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 47915x
Priemerná čítanosť článkov: 2819x

Autor blogu