Sulíkovi najväčší odborníci na Slovensku bohužiaľ nemajú dosť napomádované hlavy

9. augusta 2022, maguso1975, Názorový underground Nezaradené

Spojenie dvoch zdanlivo vonkoncom nesúvisiacich udalostí môže sa neraz javiť byť bizarným… zväčša však len na prvý pohľad.

UDALOSŤ PRVÁ:
včerajšia tlačová beseda strany Sloboda a Solidarita, týkajúca sa návrhu ústavného zákona o ochrane druhého dôchodkového piliera pôvodom z ideovej dielne SaS.

Richard Sulík:
„…Toto znenie vzniklo po konzultáciách s najväčšími odborníkmi na Slovensku, ale o tomto povie viac už o chvíľu Peter Cmorej.“

Poslanec za SaS Peter Cmorej (po niekoľkých minútach predstavovania a obhajoby návrhu):
„…Súčasné znenie novely
(zákona, z dielne MPSVaR) totiž núti zakúpiť si doživotný dôchodok za všetky peniaze a to aj človeka, ktorý trpí smrteľnou chorobou a zostáva mu pár mesiacov života. Dokonca aj keby ste si za tie peniaze mohli zaplatiť život zachraňujúcu operáciu, tak nie, zákon vás prinúti kúpiť si doživotný dôchodok, ktorý nevyčerpáte. To je absurdné a neudržateľné, je to pre mňa neľudské.“

UDALOSŤ DRUHÁ:
včera vo veku 73 rokov zomrela jedna z najvýznamnejších popkultúrnych ikon druhej polovice 20. storočia, americká herečka a speváčka britsko – austrálskeho pôvodu Olivia Newton – John.
Hádam trocha menej známy je fakt, že okrem svojej hudobnej a filmovej kariéry obrovskú časť svojho života venovala aktivistickej činnosti v oblasti boja s rakovinou prsníka, s chorobou, ktorá sa i jej samotnej napokon stala osudnou.
Ochorenie bolo Olivii prvýkrát diagnostikované v roku 1992, následne zažila dve ďalšie recidívy, prvú v roku 2013, tá druhá z roku 2017 už bohužiaľ skončila jej úmrtím.
Olivia Newton – John s chorobou bojovala 30 (!!!) dlhých, predlhých rokov, od svojich 43 rokov života.

„…Dokonca aj keby ste si za tie peniaze mohli zaplatiť život zachraňujúcu operáciu, tak nie, zákon vás prinúti kúpiť si doživotný dôchodok, ktorý nevyčerpáte.
To je absurdné a neudržateľné, je to pre mňa neľudské.“

…dokonca aj keby ste si za tie peniaze mohli zaplatiť život zachraňujúcu operáciu…

…Operáciu, ktorá by vám zachránila život. Ktorej cieľom je vlastne to, aby ste sa mohli dožiť dôchodku.

Áno. Absurdné a neľudské. Ľudsky neudržateľné, ľudsky nepochopiteľné.

A potom že vraj, čo mám stále proti SaS.