Založ si blog

Sulíkovi najväčší odborníci na Slovensku bohužiaľ nemajú dosť napomádované hlavy

Spojenie dvoch zdanlivo vonkoncom nesúvisiacich udalostí môže sa neraz javiť byť bizarným… zväčša však len na prvý pohľad.

UDALOSŤ PRVÁ:
včerajšia tlačová beseda strany Sloboda a Solidarita, týkajúca sa návrhu ústavného zákona o ochrane druhého dôchodkového piliera pôvodom z ideovej dielne SaS.

Richard Sulík:
„…Toto znenie vzniklo po konzultáciách s najväčšími odborníkmi na Slovensku, ale o tomto povie viac už o chvíľu Peter Cmorej.“

Poslanec za SaS Peter Cmorej (po niekoľkých minútach predstavovania a obhajoby návrhu):
„…Súčasné znenie novely
(zákona, z dielne MPSVaR) totiž núti zakúpiť si doživotný dôchodok za všetky peniaze a to aj človeka, ktorý trpí smrteľnou chorobou a zostáva mu pár mesiacov života. Dokonca aj keby ste si za tie peniaze mohli zaplatiť život zachraňujúcu operáciu, tak nie, zákon vás prinúti kúpiť si doživotný dôchodok, ktorý nevyčerpáte. To je absurdné a neudržateľné, je to pre mňa neľudské.“

UDALOSŤ DRUHÁ:
včera vo veku 73 rokov zomrela jedna z najvýznamnejších popkultúrnych ikon druhej polovice 20. storočia, americká herečka a speváčka britsko – austrálskeho pôvodu Olivia Newton – John.
Hádam trocha menej známy je fakt, že okrem svojej hudobnej a filmovej kariéry obrovskú časť svojho života venovala aktivistickej činnosti v oblasti boja s rakovinou prsníka, s chorobou, ktorá sa i jej samotnej napokon stala osudnou.
Ochorenie bolo Olivii prvýkrát diagnostikované v roku 1992, následne zažila dve ďalšie recidívy, prvú v roku 2013, tá druhá z roku 2017 už bohužiaľ skončila jej úmrtím.
Olivia Newton – John s chorobou bojovala 30 (!!!) dlhých, predlhých rokov, od svojich 43 rokov života.

„…Dokonca aj keby ste si za tie peniaze mohli zaplatiť život zachraňujúcu operáciu, tak nie, zákon vás prinúti kúpiť si doživotný dôchodok, ktorý nevyčerpáte.
To je absurdné a neudržateľné, je to pre mňa neľudské.“

…dokonca aj keby ste si za tie peniaze mohli zaplatiť život zachraňujúcu operáciu…

…Operáciu, ktorá by vám zachránila život. Ktorej cieľom je vlastne to, aby ste sa mohli dožiť dôchodku.

Áno. Absurdné a neľudské. Ľudsky neudržateľné, ľudsky nepochopiteľné.

A potom že vraj, čo mám stále proti SaS.

Matovičom do liberalizmu

01.10.2022

Rok 2016 bol prvým a zároveň posledným volebným rokom,v ktorom mi idea hnutia (zľahka!) búrajúceho jednu z posledných tuzemských nezmyselných zaschnutých konzervatívnych dogiem —ústavného zákona o parlamente zloženom výlučne zo zástupcov politických strán —premietnutá do podoby hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti dokázala ponúknuť ako – tak [...]

Nie, nie sme národ géniov a nedocenených vedeckých kapacít

30.09.2022

…a mnohých to dozaista prekvapí, ale VŠETCI to veľmi dobre vieme. Dehonestácia politických názorových oponentov pokusmi o vulgárne generalizovanie extrémnych okrajov sociálneho spektra, ktoré je, to nepopieram, najčastejšou základňou, z ktorej sa proruské a antiEÚ názorové spektrum grupuje,je nezmyselnou povrchnou, plochou a prvoplánovou urážkou,nič neriešiacou [...]

Poznaj svoju tepšu

25.09.2022

Dnes by som vás rád narýchlo oboznámil so svojím pohľadom na riziká prítomnosti pochybnej tepše v tej ktorej kuchyni a na to,ktoré hľadiská sú pre (ne)funkčnosť takejto chybnej, závadnej tepše podstatné. V prvom rade si teda hádam ozrejmime, ako sa tepše členia podľa materiálu a povrchového zafarbenia,teda podľa zámeru, s ktorým sa v tej ktorej kuchyni používajú:už [...]

čaputová malta

Čaputová si na Malte uctila pamiatku zavraždenej novinárky

05.10.2022 23:04

Ako prezidentka uviedla, maltskú novinárku Galiziovú zavraždili podobne ako slovenského reportéra Kuciaka pre jej investigatívnu prácu.

duginová

NYT: Americké tajné služby sa myslia, že za atentátom na Duginovú je Ukrajina

05.10.2022 22:58

Americké spravodajské služby sa domnievajú, že časť ukrajinskej vlády schválila bombový útok, pri ktorom zahynula Darja Duginová, píše New York Times.

česko policie

Česká polícia pátra po mužovi, ktorý oblial ukrajinské veľvyslanectvo farbou

05.10.2022 22:34

Páchateľ, po ktorého totožnosti polícia pátra, polial plot, schody a informačné tabule veľvyslanectva.

Irán zemetrasenie

Severozápad Iránu zasiahlo zemetrasenie, hlásia zhruba 580 zranených

05.10.2022 21:42

Otrasy vychádzali z hĺbky približne desať kilometrov a podľa americkej geologickej služby mali magnitúdu 5,7.

maguso1975

„Ak krajinu zachváti čo len jedna kolektívna vášeň, celá krajina sa svorne nachádza v zločine. Ak ju rozdeľujú dve, päť alebo desať kolektívnych vášní, v krajine je viacero zločineckých bánd.“ - Simone Weilová (1909 - 1943)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 79139x
Priemerná čítanosť článkov: 2261x

Autor blogu