Založ si blog

Hokejkou po krížoch

Myslíte si, že naozaj veľmi dobre poznáte skutočné názory a postoje volených predstaviteľov tejto krajiny vo veci ruskej agresie na Ukrajine?


Poznáte skutočný názor ministra financií Igora Matoviča, ktorý nadšene objednával a obhajoval vakcíny Sputnik V, zaštítujúc sa soft verziou rétoriky politiky štyroch svetových strán, rétorikou gombíkovej politiky?


Poznáte skutočný názor súčasného vrcholného predstaviteľa opozície Roberta Fica pri pohľade na zábery z truc podniku k výročiu SNP, stojaceho vedľa POZVANÉHO zástupcu agresívnej politiky násilného záboru cudzích území,
toho istého Roberta Fica, ktorý ešte iba pred niekoľkými rokmi viedol euroatlantickú politiku Slovenska?


Poznáte skutočný názor predsedu terajšieho slovenského parlamentu Borisa Kollára, ktorý je vo vnútornej politike pripravený kedykoľvek otvorene rokovať s kýmkoľvek, bez ohľadu na to, akým hnedozeleným opálením sa pýši?

Tak si to myslíte i ďalej a z času na čas sa pozrite na sever Európy, do Škandinávie a Pobaltia, na pripomienku toho, ako asi vyzerá skutočne zásadová európska zahraničná politika.

Začiatkom roku, po prvých týždňoch ruského útoku na tú časť Ukrajiny, ktorá nie je ani Krymom, ani Doneckom a ani Luhanskom,
som sa jednoznačne postavil na stranu práva na mlčanie Naste Kuzminovej, pretože jej právo na mlčanie je právom na mlčanie slobodného a politicky neangažovaného jedinca,
ktorého prirodzený štatút človeka, ba ani štatút športovca, nepochádza z volebnej urny.
Kuzminová na Slovensku nezastupuje politicky svoju krajinu, zastupuje samú seba, svoje túžby a predstavy,
a nikto nemá právo nútiť ju vyjadrovať sa k veciam, ku ktorým sa vyjadrovať nechce.
Jej status totiž nepochádza z rozhodnutia voličov a tak nikto nemá právo ťahať z nej politický názor, ani oficiálny, ani neoficiálny.
Rozhodne nie v demokratickej krajine západného typu.
…Dokonca ani na Slovensku nie.

KHL je hokejovou ligou financovanou z peňazí firiem v držbe tých istých ľudí z Ruskej federácie, ktorí sa svojho času v spojení s východoukrajinskými oligarchami rozhodli pokúsiť sa sprivatizovať nielen východoukrajinskú ekonomiku, ale i východoukrajinské územie.
Dnes pod zástavou ruského prezidenta bojujú súkromné armády, ktoré sa v rokoch 2014/2015 zakladali z ich peňazí, z peňazí ruskej a východoukrajinskej oligarchie.
Slovenskí hráči, ktorí podpísali v KHL zmluvy s klubmi v držbe ruskej agresívnej oligarchie po 24. februári tohto roku vedeli s kým do kšeftu idú, boli si dobre vedomí nielen rizík oficiálnych, ale i otázok morálnych, ktoré vo chvíli podpisu zámerne ignorovali.

Za seba teda môžem povedať iba toľko, že je mi ľúto, že slovenskí hráči v KHL, ktorí nemuseli podpísať zmluvy po dni vstupu vojsk RF na Ukrajinu, tak dobrovoľne učinili.
A je mi ľúto, že dnes sa fanúšikovia slovenského hokeja, tí skalní i tí sviatoční, musia vyrovnávať s faktom existencie sankcií a protisankcií i vo svete športu, v ktorom by sankcie plynúce zo sveta politiky existovať nemali.

Problematiku hráčov z KHL však nepovažujem za problém politický, ktorý je možné vyriešiť výlučne „zhora“,
nepovažujem ho za problém športový, ktorý je možné vyriešiť olympijskými zásadami.

Problém hráčov z KHL je problém plynúci zo sféry morálnych zásad, hodnotových a etických stanovísk.
Je to problém vyrobený potrebou ovládnutia cudzích území a pokrivenia cudzích hodnôt.
Najlepší hokejista Ruska vo vekovej kategórii nad 60 rokov,
ktorý je dokonca lepší než povestný Chuck Norris v tom, že dokáže kedykoľvek dať gól do prázdnej brány napriek tomu, že v nej brankár stojí,
rozpútal nezmyselný boj nielen na území ukrajinskom, ale i v srdciach a mysliach ľudí na západ od nej.
Sme vtláčaní do riešení, ktoré prijímať nechceme, ktoré sa nám priečia a ktoré vlastne nepovažujeme za správne.
To samotná ich podstata, koreň problému, je neľudská, odporná, amorálna, scestná.
Najväčším problémom problému KHL totiž je, že by nemal vôbec existovať.

A za toto všetko by si On a všetci Jeho spoluhráči z radov majiteľov komplet všetkého v Rusku, zaslúžili hokejkou po krížoch.

…Tentoraz by to bolo spravodlivé.

Stručne k dianiu okolo uzáverov vyvodených z udalosti zo Zámockej

20.10.2022

Vždy budem podporovať riešenia, ktoré nebudú vytvárať exkluzívne skupiny,ale naopak,ktoré dokážu požiadavky menšín rozumne prijať a aplikovať ich v prospech spoločnosti AKO CELKU:to je dôvod, pre ktorý som vždy podporoval vznik inštitútu registrovaného partnerstva,prístupného VŠETKÝM bez rozdielu. Nikdy nepodporím vznik inštitútu manželstva osôb rovnakého [...]

Na Zochovej široké lakte

08.10.2022

Písal som o tom v diskusiách vždy a vždy o tom budem: vidíme to všetci, poznáme to všetci, každý z nás má s tým skúsenosť.Tragédia na Zochovej nebola totiž ničím iným, než ďalším zhmotnením faktu, názornou ukážkou, manifestáciou symptómu Kultúry širokých lakťov —pretože to je to, v čom žijeme, čím sa denne brodíme. Komunisti ich ako – tak [...]

Matovičom do liberalizmu

01.10.2022

Rok 2016 bol prvým a zároveň posledným volebným rokom,v ktorom mi idea hnutia (zľahka!) búrajúceho jednu z posledných tuzemských nezmyselných zaschnutých konzervatívnych dogiem —ústavného zákona o parlamente zloženom výlučne zo zástupcov politických strán —premietnutá do podoby hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti dokázala ponúknuť ako – tak [...]

Vladimir Putin

Za smrť 298 ľudí z letu MH17 môže aj Putin, naznačujú vyšetrovatelia

08.02.2023 14:58

Tím vyšetrovateľov pre nedostatok dôkazov pozastavuje vyšetrovanie zostrelenia lietadla.

mikulec

Mikulcovi prekážajú nižšie tresty za ekonomickú kriminalitu

08.02.2023 14:44

Minister víta návrh zmeny legislatívy k trestom za jazdu pod vplyvom alkoholu.

Karl Nehammer

Rakúsko hrozí, že zablokuje deklaráciu summitu EÚ

08.02.2023 14:22

Rakúsky kancelár je pripravený zablokovať spoločné vyhlásenie lídrov EÚ ak sa nedosiahne konkrétna dohoda o riešení nelegálnej migrácie.

vagnerovci

Rusi si budú musieť vážiť vrahov, ak bojujú proti Ukrajine

08.02.2023 13:31

Ruským médiám zakážu písať o minulosti vrahov, sexuálnych násilníkov, či zlodejov, ktorí si vykúpili slobodu bojmi na Ukrajine.

maguso1975

„Ak krajinu zachváti čo len jedna kolektívna vášeň, celá krajina sa svorne nachádza v zločine. Ak ju rozdeľujú dve, päť alebo desať kolektívnych vášní, v krajine je viacero zločineckých bánd.“ - Simone Weilová (1909 - 1943)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 47915x
Priemerná čítanosť článkov: 2819x

Autor blogu